بدون نظر

اگر ده سال پیش یک وب سایت طراحی می شد و آن روز می پرسیدید آیا این وب سایت ریسپانسیو است یا خیر؟ همه با تعجب به شما نگاه می کردند که از چه چیزی صحبت می کنید؟! آن روزها مفهومی به نام ریسپانسیو وجود نداشت.

این روزها اگر یک وب سایت طراحی شود و ریسپانسیو نباشد، همه با تعجب به آن سایت نگاه خواهند کرد!

شاید باور نکنید … اما حدود 60 درصد ترافیک سایت های اینترنتی در سال 2019 میلادی در ایران، از طریق مشاهده توسط موبایل بوده و در صورتی که یک سایت ریسپانسیو نباشد (یعنی نمایش نسخه موبایلی آن متفاوت با نمایش صفحه کامپیوتر نشده باشد) مخاطب را از خود دور می کند.

1 – افزایش استفاده از موبایل

مطالعات اخیر ثابت کرده است که استفاده و بکارگیری تلفن همراه از استفاده سیستم رومیزی جلوتر است و طراحی پاسخگو (Responsive) اجازه می دهد که همان وبسایت برای همه دستگاه ها کار کند.

2 – کاهش هزینه های طراحی وب

پیش از به وجود آمدن سیستم های طراحی ریسپانسیو، ما تنها دو گزینه داشتیم:

یک سایت دسکتاپ ایجاد کنیم که در دستگاههای تلفن همراه کوچک و ناخوشایند نمایش داده می شد.
یک سایت اختصاصی تلفن همراه اختصاصی ایجاد کنیم که بر روی یک مرورگر دستگاه همراه کار کند.

گزینه های بالا هزینه و زمان درگیر در تعمیر و نگهداری را افزایش می داد؛ زیرا شما باید به طور منظم هر دو وب سایت را به روز رسانی کنید و اگر تنها گزینه دسکتاپ را انتخاب کردید، خطر از دست دادن کاربران بالقوه تلفن همراه و درآمد مبتنی بر تلفن همراه را کاهش می داد.

در حال حاضر، با یک بار به روز رسانی، سایت در هر دو نسخه موبایلی و دسکتاپ به راحتی به روز می شود.

3 – ترجیح گوگل و موتورهای جستج

گوگل و دیگر موتورهای جستجو وب سایت های پاسخگو را ترجیح می دهند. سیاست گوگل توصیه و ترویج طراحی وب سایت پاسخگو است. در بسیاری از مطالعات تحقیقاتی، یافته شده است که وبسایتهای پاسخگو معمولا بهتر عمل می کنند و فقط یک ثانیه یا کمتر بارگذاری می شوند و کاربران را به اشتراک گذاری و پیوند به محتوای خود با یک URL ساده آسان تر می کنند

4 – افزایش سرعت بارگذاری صفحه

اگرچه سرعت اینترنت نسبت به دهه پیش افزایش چشمگیری داشته است، اما هنوز هم باز شدن سریعتر صفحات اینترنتی انگیزه بیشتری برای گشت و گذار در آن سایت را می دهد.

همچنین زمان بارگذاری صفحه یکی از عوامل مهم در رتبه بندی موتورهای جستجو است. گوگل همیشه صفحات وب سریع آپلود را تحسین می کند که فقط یک ثانیه یا کمتر بارگذاری می شود. طراحی پاسخگو در بارگیری سریع نتیجه می شود و گوگل می تواند مطالب را به صورت موثرتر و به راحتی تمام مطالب را فهرست نماید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *