بدون نظر

وقتی تصمیم به طراحی وب سایت اینترنتی می گیرید، اولین سوال این است: هزینه های یک وب سایت اینترنتی شامل چه چیزهایی است و چه مقدار؟

ثبت دامنه اینترنتی، اجاره هاست و طراحی و بارگذاری مطالب هزینه های متداول راه اندازی یک وب سایت اینترنتی محسوب می شوند.

ثبت آدرس اینترنتی (دامنه)

آدرس اینترنتی، دامنه یا دامین، نشانی است که شما به نام خود برای مدت زمان محدودی می توانید ثبت کنید. به یاد داشته باشید شما همواره یک آدرس اینترنتی را به مدت مشخصی «اجاره» می کنید و هرگز مالک تمام وقت آن نمی شوید و می بایست در سررسیدهای مشخص، نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

دامنه های متداول شامل دامین های بین المللی با پسوندهای com ، net و org است که هزینه ثبت آن ها معمولاً 10 تا 12 دلار در سال است (در حال حاضر در حدود 150 هزار تومان)

و دامنه های ملی شامل دامین ir یا .co.ir است که هزینه ثبت آن سالانه در حدود 15 هزار تومان و پنج ساله در حدود 35 هزار تومان است.

پس از ثبت دامنه اینترنتی، شما مالک موقت این نشانی خواهید بود.

اجاره فضای اینترنتی (هاست)

برای اینکه سایت خود را در فضای اینترنتی بارگذاری نمایید، نیاز به فضای اینترنتی دارید که با عنوان هاست (یا هاستینگ) شناخته می شود.

بسته به اینکه طراحی وب سایت شما بر اساس زبان PHP یا ASP باشد، نیاز است که سرور هاستینگ شما Linux یا Windows باشد. معمولاً هزینه سرورهای ویندوز اندکی بالاتر از لینوکس است.

همچنین هاست اینترنتی به دو دسته داخلی (میزبانی در ایران) و خارجی (میزبانی در خارج از ایران) طبقه بندی می شود.

در حال حاضر، برای یک وب سایت اینترنتی در قالب یک پورتال، مقدار فضای 250 تا 500 مگابایت کافی به نظر می رسد که هزینه حدودی سالانه آن مبلغ 100 هزار تومان است.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت شامل فرایند تبدیل خواست مشتری به الگوی قابل پیاده سازی در فضای اینترنتی و پیاده سازی آن در قالب یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است.

بسته به اینکه وب سایت مذکور، چه امکاناتی نیاز داشته باشد هزینه طراحی آن بین پانصدهزار تومان تا ده میلیون تومان متفاوت خواهد بود.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *