بدون نظر

همانطور که در مقاله «هزینه های طراحی وب سایت» گفته شد، برای طراحی وب سایت نخست نیاز است یک نشانی اینترنتی را انتخاب و ثبت نمایید. در حال حاضر علاوه بر دامنه های بین المللی و دامنه های ملی، دامنه هایی با پسوندهای جدیدتر هم آمده؛ اما پیشنهاد ما به چند دلیل، ثبت دامنه ir. است.

هزینه به مراتب پایین تر

هزینه ثبت یک دامنه با پسوندهای com. ، net. یا org در حال حاضر سالیانه حدود 150 هزار تومان است که البته با افزایش قیمت ارز، افزایش خواهد یافت. این در حالی است که هزینه ثبت پنج ساله دامنه ir. حدود 35 هزار تومان است (سالیانه 7 هزار تومان!) که به هیچ وجه با دامنه های بین المللی قابل قیاس نیست.

امنیت بیشتر مالکیت

نخست آنکه شما امکان آن را دارید که دامنه ir. را به نام خود ثبت کنید در حالی که ثبت دامنه بین المللی نیاز به پنل ثبت دامنه دارد و به نام شرکت واسط ثبت خواهد شد.

دوم آنکه به خاطر تحریم های بین المللی، حتی شرکت های واسط ایرانی نمی توانند دامنه را با نام و نشانی ایران خود ثبت کنند و به همین خاطر، همواره هراس این وجود دارد که یک دامنه بین المللی ممکن است از مالکیت شما خارج شود.

اثبات هویت

هنگامی که یک دامنه ir. ثبت می کنید، مشخص می شود که کسب و کار شما متعلق به کشور ایران است. همچنین، در صورتی که بخواهید دامنه co.ir را ثبت کنید، اثبات می شود که این دامنه متعلق به یک کسب و کار ثبت شده در کشور ایران است و از این بابت، هویت شما را اثبات می کند.

ارتقاء در جستجوی گوگل

یکی از شاخص های افزایش رتبه یک سایت در موتور جستجوی گوگل، این است که سایت هایی با پسوند همان کشور را در اولویت قرار می دهد.

یعنی در صورتی که سایت شما با پسوند ir. باشد و فردی در ایران کلید واژه ای را جستجو کند، گوگل سایت شما را به نسبت یک سایت com. در اولویت قرار خواهد داد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *