ثبت دامنه و هاستینگ

 دامنه اینترنتی - Domain:
هر پایگاه اینترنتی نیاز به یک آدرس اختصاری با عنوان دامنه (Domain) دارد. اگر به یکی دو دهه قبل باز گردیم، بخش قابل توجهی از سایت های اینترنتی با پسوندهای com، net، org و نظایر آن به ثبت می رسید، اما در طی یک دهه اخیر تمایل به ثبت دامنه با پسوند ir رو به افزایش بوده است که به سه دلیل بوده است:
نخست: اقبال عامه مردم به دامنه های ir و جا افتادن آن در میان کاربران اینترنتی به عنوان دامنه ملی کشور.
دوم: هزینه به مراتب پایین تر ثبت این دامنه.
سوم: امکان در اختیار داشتن مالکیت دامنه توسط سفارش دهنده و همچنین به دور بودن این دامنه ها از آسیب های ناشی از تحریم و ... .

به تناسب تصمیم شما، امکان ثبت دامنه های بین المللی (com-net-org-biz & ...) و یا دامنه ir (با پنل اختصاصی مالکیت خودتان) وجود دارد.

در حال حاضر هزینه ثبت سالیانه دامنه های بین المللی 400.000 ریال و هزینه ثبت سالیانه دامنه ir مبلغ 100.000 ریال و هزینه ثبت پنج ساله دامنه ir مبلغ 350.000 ریال است.

فضای اینترنتی - Hosting

هر پایگاه اینترنتی، علاوه بر آدرس اختصاصی، نیاز به یک فضای اختصاصی دارد تا ضمن آنکه فایل های سایت روی آن قرار بگیرند، از آن فضا برای تبادل ایمیل های اختصاصی که از دامنه خود ایجاد کرده، استفاده نماید.

فضای اینترنتی به تناسب نوع برنامه نویسی پایگاه اینترنتی، شامل هاستینگ Windows و Linux است و معمولاً هزینه هاستینگ لینوکس به نسبت ویندوز مقداری پایین تر است.

 

هزینه ثبت سالیانه هاستینگ لینوکس داخل ایران در شرکت یادگار به شرح جدول ذیل می باشد:

ارتباط با ما

تلفن  : 66564575
تلفن  : 66567595
فاکس: 89785560

آدرس

تهران، میدان انقلاب، ابتدای آزادی
نبش خیابان زارع، برج کاوه، بلوک B
طبقه 6، واحد 89