The Blog Single

رزومه کاری شرکت

تولید محتوا

یکی از انواع تولید محتوای دیجیتال و شاید بدون اغراق، مهمترین آن‌ها ایجاد رزومه کاری شرکت است. در مقایسه با انواع ابزارهای تبلیغاتی نظیر وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، کاتالوگ و اقلام چاپی، رزومه شرکت جایگاه ویژه‌ای در اعتمادسازی مشتریان به‌خصوص در نوع B2B دارد.

بخش‌های رزومه کاری شرکت

طرح جلد

اولین و بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان، طرح جلد رزومه دارد. یک طرح حرفه‌ای، شامل المان‌هایی از جمله «نام مجموعه»، «نشان مجموعه»، «شعار مجموعه» و «یک تصویر گویا» است. هر قدر روی طرح جلد زمان بیشتری بگذارید، مطمئن باشید بازدهی بیشتری از آن دریافت خواهید کرد. البته این نکته مهم را هم در نظر بگیرید که طرح جلد، لازم است با صفحه‌آرایی محتوای داخلی هماهنگی لازم را داشته باشد.

فهرست

متاسفانه در بسیاری از رزومه‌های کاری شاهد فقدان وجود فهرست هستیم! حال آنکه همچون هر سندی که بیشتر از 5 صفحه است، مخاطب برای آنکه به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کند، ترجیح می‌دهد که از طریق فهرست و به‌سرعت، به آنچه می‌خواهد برسد.

در رزومه‌هایی که به صورت حرفه‌ای در شرکت یادگار تدوین می‌شوند، خروجی در قالب فایل Pdf بوده و با کلیک بر روی هر یک از عناوین رزومه، به صفحه مورد نظر هدایت خواهید شد.

تاریخچه و معرفی

نخستین بخش محتوایی در رزومه، بخش معرفی کسب و کار است. در این بخش، اگر مجموعه شما دارای سابقه حداقل پنج‌ساله باشد، می‌توانید به صورت تاریخچه‌ای عملکرد شرکت را از زمان تاسیس نشان دهید. در این بخش، چشم‌انداز، ماموریت و مزایای رقابتی اصلی مجموعه شرح داده می‌شوند.

مدیران و کارشناسان

بخش بعدی که در امتداد معرفی شرکت مطرح می‌شود، معرفی کادر متخصص مجموعه یا به بیان دیگر، مدیران و کارشناسان ارشد است. در این بخش، می‌توانید نسبت به درج «نام»، «عکس پرسنلی» و «عنوان شغلی» هر یک از پرسنل تاثیرگذار شرکت اقدام نمایید.

خدمات / محصولات

بسته به اینکه کسب‌وکار شما خدماتی یا تولیدی است، در این بخش به معرفی خدمات قابل ارائه از سوی شرکت یا محصولات تولیدشده می‌پردازید. به یاد داشته باشید این بخش، تقریباً کلیدی‌ترین قسمت رزومه است.

مشتریان

چه کسانی تاکنون مشتری مجموعه شما بوده‌اند؟ چه کاری برای آن‌ها انجام داده‌اید؟ آیا نسبت به خدمات یا محصولات شما، بازخورد رضایت‌بخشی داشته‌اند؟ این‌ها مواردی است که در بخش مشتریان، با ذکر «نام»، «نشان»، «تاریخ ارائه خدمت» و «نوع خدمت یا محصول دریافتی» برای هر مشتری می‌توانید ذکر کنید.

اطلاعات تماس

معمولاً آخرین بخش در رزومه کاری شرکت مجموعه‌ای از اطلاعات تماس شامل موارد زیر است:

  • نشانی
  • تلفن
  • فاکس
  • ایمیل
  • وب‌سایت
  • شبکه‌های اجتماعی

پاسخ دهید