خدمات سئو سایت (SEO)

صفحه اول گوگل

در گوگل دیده شوید

خدمات سئو سایت (SEO) یکی از پرطرفدارترین خدمات در زمینه فناوری اطلاعات است. قرار گرفتن در رتبه یک نتایج گوگل، نتیجه است که از بهینه‌سازی وب سایت خود انتظار دارید.

بد نیست آمار زیر را مدنظر قرار دهید:

  • تعداد سایت‌های فعال فارسی: حدود 100 هزار
  • تعداد کاربران اینترنت در ایران: بیش از 50 میلیون نفر
  • میانگین مصرف روزانه اینترنت در ایران: 169 دقیقه

در چنین فضایی که هم به دلیل تعداد کاربران اینترنت، تقاضای قابل توجهی وجود دارد و هم به‌خاطر کسب‌وکارهای اینترنتی، وب‌سایت‌های زیادی حضور دارند، یک فضای کاملاً رقابتی شکل گرفته است.

اصول بهینه‌سازی وب سایت

زیرساخت استاندارد سایت

استاندارد سئواولین نکته برای بهینه‌سازی سایت و ارتقاء آن در موتورهای جستجو (به خصوص گوگل) این است که پایگاه اینترنتی، از زیرساخت استانداردی برخوردار باشد. از جمله:

  • برخورداری از پروتکل https
  • استفاده از هسته مناسب
  • سرور میزبانی پرسرعت برای هاست

محتوای قابل قبول

بهترین محتوا سئوبدون شک، تولید محتوا مناسب، موثرترین عامل در ارتقاء رتبه یک سایت در گوگل است. برخلاف یک دهه پیش که کمیت مهم بود و هر چه سایتی محتوای بیشتری در خود جای داده بود، رتبه بهتری کسب می‌کرد، در الگوریتم‌های اخیر گوگل، کیفیت محتوا حرف اول را می‌زند.

حتی موتور جستجوی گوگل به‌تازگی، بر روی نیم‌فاصله‌ها نیز حساسیت پیدا کرده و به رعایت چنین مواردی نیز امتیاز می‌دهد!

البته منظور از محتوای قابل قبول، صرفاً متن غیرتکراری نیست، بلکه مجموعه‌ای از عوامل است که باعث می‌شود از نظر گوگل، امتیاز لازم را کسب کنید.

محتوای متنوع و چندرسانه‌ای

محتوا چند رسانه‌ایدر کنار کیفیت محتوای متنی، تنوع محتوا نیز حائز اهمیت است. اینکه در طراحی سایت اینترنتی، علاوه بر متن از المان‌های گرافیکی، ویدئو، فایل صوتی و سایر عناصری که برای مخاطب جذاب هستند استفاده شود.

به زبان دیگر، این روزها اگر صفحه اینترنتی شما صرفاً شامل متن باشد، جذابیت چندانی برای مخاطب نداشته و بر همین اساس، از نظر گوگل نیز امتیاز چندانی نخواهید گرفت. به‌همین خاطر، گاهی لازم است قسمتی از متن مورد نظر را در قالب تصویر، اینفوگرافی، جدول و سایر عناصر، به شکل جذاب‌تری به مخاطب ارائه کرد.

رویکرد مخاطب محور

مخاطب سئواگرچه الگوریتم سئوی گوگل محرمانه است و طی سال‌ها، کارشناسان و خبرگان فناوری اطلاعات توانسته‌اند برخی از عوامل را کشف کنند، اما به جرات می‌توان گفت برای گوگل، مخاطب در جایگاه اول قرار می‌گیرد.

بدین معنا که اگر یک صفحه اینترنتی تمام استانداردها و شاخص‌ها را رعایت کند، اما از نظر مخاطب (بازدیدکننده‌ای که گوگل به آن صفحه هدایت می‌کند) محتوای صفحه بی‌ارزش باشد، گوگل در رتبه‌بندی خود تجدیدنظر جدی خواهد کرد!

گام‌های سئو

خدمات سئو سایت (SEO)

شرکت یادگار با سابقه 18 سال حضور در عرصه فناوری اطلاعات و سابقه 12 ساله در زمینه خدمات سئو، به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای نسبت به ارائه این خدمات به کسب‌وکارها در زمینه‌های موضوعی مختلف اقدام می‌کند.

آنالیز سایت و مخاطبان

برنامه اول سئو

در نخستین گام، وب‌سایت شما از نظر وضعیت فعلی، میزان محتوا، رتبه آن و سایر شاخص‌ها مورد تحلیل قرار می‌گیرد. همچنین، به تناسب اینکه مخاطب شما چه طیفی از افراد هستند، تحلیل مشتریان نیز انجام خواهد شد.

در پایان این گام، یک گزارش کامل به شما ارائه خواهد شد که بینش گسترده‌تری درباره موقعیت کسب‌وکارتان در فضای اینترنت برای شما به وجود خواهد آورد.

ارائه برنامه بهبود

برنامه دوم سئودر گام دوم، برنامه بهبود جهت ارتقاء رتبه سایت شما در موتور جستجوی گوگل ارائه می‌شود. به تناسب دیدگاه‌ها و رویکرد شما، ممکن است تغییراتی در این برنامه داده شده تا بهترین نتیجه برای شما به دست آید.

در پایان این گام، سایت شما از نظر سئو، در جایگاه مناسب قرار گرفته و استانداردهای لازم پیرامون آن به لحاظ محتوایی و ساختاری، اجرا شده است.

فاز توسعه

برنامه سوم سئودر صورتی که قصد داشته باشید تا یک پله بالاتر بروید، اقدامات فاز توسعه برای پایگاه اینترنتی شما پیاده‌سازی می‌شوید. شایان ذکر است این اقدامات، صرفاً برای سایت‌هایی قابل انجام است که به لحاظ سئو، در سطح استاندارد قرار گرفته باشند.

 

 

مرحلهاقدام
آنالیز سایتبررسی ساختار نرم‌افزاری سایت
آنالیز سایتبررسی وضعیت سرور و میزبانی سایت
آنالیز سایتبررسی محتوای موجود سایت
آنالیز سایتبررسی وضعیت نمایه‌شدن در گوگل
آنالیز سایتبررسی بک‌ لینک‌های سایت
آنالیز سایتبررسی رتبه بازدید سایت در ایران و جهان
آنالیز سایتبررسی وضعیت شبکه‌های اجتماعی پشتیبان سایت
آنالیز سایتبررسی کلیدواژه‌های اصلی با توجه به ماهیت کسب و کار
فاز بهبوداستانداردسازی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سایت
فاز بهبوداستانداردسازی محتوای موجود سایت
فاز بهبوداستانداردسازی تصاویر درج شده در سایت
فاز بهبودایجاد حساب کاربری Google Webmaster و Google Analytic
فاز بهبودایجاد محتوای اصلی و پشتیبان در زمینه کلیدواژه‌های اصلی
فاز بهبودایجاد وبلاگ یا بخش مقالات
فاز بهبودایجاد بک لینک‌های اولیه
فاز بهبودایجاد محتوای اولیه شبکه‌های اجتماعی
فاز بهبودارائه برنامه جهت بهبود شبکه‌های اجتماعی
فاز بهبودارائه آموزش به ادمین سایت جهت بهبود مستمر آن
فاز توسعهایجاد بک لینک‌های معتبر
فاز توسعهایجاد محتوای چندرسانه‌ای برای سایت و شبکه‌های اجتماعی
فاز توسعهایجاد لندینگ‌پیج‌ برای خدمات اصلی
فاز توسعهتقویت وبلاگ و برنامه به‌روزرسانی مستمر
فاز توسعهپیاده‌سازی تکنیک‌های افزایش ماندگاری کاربر در صفحه

سئو سایت خود را به تیم یادگار بسپارید تماس