The Blog Single

همه چیز درباره نمایشگاه مجازی

نمایشگاه مجازی

درباره نمایشگاه مجازی چه می‌دانید؟ آیا تا کنون از چنین نمایشگاهی دیدن کرده‌اید؟ گمان می‌کنید از یک نمایشگاه واقعی بهتر است یا ضعیف‌تر؟

درباره نمایشگاه مجازی

نمایشگاه آنلاین که به آن نمایشگاه مجازی، گالری آنلاین و نمایشگاه سایبری نیز گفته می‌شود، نمایشگاهی است که محل برگزاری آن فضای مجازی است. به دلایل زیادی موزه‌ها و سازمان‌های دیگر نمایشگاه‌های آنلاین را ایجاد می‌کنند.

به عنوان مثال، یک نمایشگاه آنلاین ممکن است: موارد ارائه شده در یک نمایشگاه فیزیکی را گسترش دهد یا باعث ایجاد علاقه یا ایجاد یک سابقه آنلاین ماندگار پیرامون آن شود.

مزایای نمایشگاه آنلاین

  • صرفه‌جویی در هزینه های تولید (بیمه ، حمل و نقل، نصب)
  • حل مشکلات حفاظت و نگهداری (به‌عنوان مثال: کار با اشیا شکننده یا نادر)
  • دسترسی بیشتر افراد علاقه‌مند

از جمله مهمترین مزایای چنین نمایشگاهی، حذف مرزهای فیزیکی بازدید است. دسترسی به اطلاعات دیگر فقط به کسانی که توانایی سفر و بازدید از موزه را دارند محدود نمی‌شود؛ چه اینکههر کسی که به رایانه با اتصال اینترنت دسترسی دارد، امکان بازدید از چنین نمایشگاهی را خواهد داشت.

حذف محدودیت زمانی

بر خلاف نمایشگاه‌های فیزیکی، نمایشگاه‌های آنلاین محدود به زمان نمی‌شوند. چنین نمایشگاهی در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز، میزبان بازدیدکنندگان خود است.

در جهان غیر انتفاعی، بسیاری از موزه‌ها، کتابخانه‌ها، بایگانی‌ها، دانشگاه‌ها و سایر سازمان‌های فرهنگی نمایشگاه‌های آنلاین ایجاد می‌کنند. پایگاه داده این نمایشگاه‌ها ممکن است کتابخانه‌ها و یا سایر بایگانی‌های موجود در فضای وب باشد.

راهکارهای جذب مخاطب

برگزارکنندگان نمایشگاه‌های آنلاین ممکن است از تکنیک‌هایی مانند ویدئوهای طنز، تبلیغات نمایشی و ایمیل‌های مربوط به رویدادها برای جلب نظر مشتریان استفاده کنند. راهنماهای مختلفی برای کمک به سازمان‌ها در ایجاد نمایشگاه‌های آنلاین موثر منتشر شده است.

آیا شما هم برای برگزاری رویداد خود، نیاز به راه‌اندازی یک نمایشگاه آنلاین دارید؟ این کار را با بهترین کیفیت ممکن، شرکت یادگار درخشان آریا برای شما انجام خواهد داد.

 

پاسخ دهید