یادداشت

7 افسانه سئو که دیگر اعتبار ندارند

تولید محتوا

7 افسانه سئو که دیگر دارای اهمیت نیست را در این مقاله آورده‌ایم. از آنجایی که گوگل در مورد نحوه عملکرد الگوریتم‌های خود بسیار مخفی است، شایعات و افسانه‌های زیادی در دنیای سئو (بهینه سازی موتور جستجو) وجود دارد.

7 افسانه سئو که باید فراموش کنید

بسیاری از آنها بسیار فراگیر شده‌اند و همچنان توسط متخصصان سئو منتشر می‌شوند. البته دلیل آن می‌تواند این باشد که سئو آنقدر سریع تغییر می‌کند که آنچه شش ماه پیش کار می‌کرد ممکن است امروز کار نکند.

ضروری است که کسب‌وکارهای کوچک در ایران درمورد وب‌سایت‌های خود به یک شرکت SEO اعتماد کنند که با آخرین به‌روزرسانی‌ها به‌روز بماند و با تغییرات الگوریتم سازگار باشد. اگر متوجه کاهش رتبه‌بندی خود شده‌اید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که برای کمک به سئو با ما تماس بگیرید.

در عین حال، 7 مورد از رایج‌ترین افسانه‌های سئو را بررسی کنید و ببینید آیا قبلاً آنها را شنیده‌اید یا خیر

1. محتوای تکراری توسط گوگل جریمه می‌شود

هیچ جریمه مستقیمی برای محتوای تکراری وجود ندارد. گوگل اهمیتی نمی‌دهد که محتوای یکسانی در چندین صفحه داشته باشید یا حتی محتوای مشابهی با وب‌سایت شخص دیگری داشته باشید (تا زمانی که به‌عنوان تلاشی برای دستکاری رتبه‌بندی تلقی نشود).

گوگل، تنها به ارائه مرتبط‌ترین محتوا به کاربران خود اهمیت می‌دهد. این می‌تواند منجر به چیزی شبیه به جریمه شود، اما در واقع الگوریتمی است که یک صفحه مشابه را بر روی دیگری انتخاب می‌کند. به‌عنوان مثال، اگر چندین صفحه Landing مشابه برای چندین مکان دارید، این احتمال وجود دارد که Google تنها در صورتی انتخاب کند که یکی را فهرست کند که صفحات به اندازه کافی منحصر به فرد نباشند.

2. Domain Authority یک عامل رتبه‌بندی است

Domain Authority چیزی نیست که گوگل از آن برای رتبه بندی صفحات استفاده کند. در واقع، این حتی چیزی نیست که گوگل تشخیص دهد. در یک زمان، آنها به صفحات جداگانه (نه کل سایت‌ها) امتیاز PageRank می‌دادند، اما این امتیاز درونی شد و دیگر در دسترس عموم نیست.

امروزه، هر چیزی که «مرجع دامنه» نامیده می‌شود، از یک منبع شخص ثالث است که از پارامترهای خاص خود برای اندازه‌گیری قدرت SEO دامنه استفاده می‌کند. این پارامترها احتمالاً همان پارامترهایی نیستند که Google برای رتبه‌بندی واقعی صفحات استفاده می‌کند. هیچ مشکلی با داشتن اعتبار دامنه بالا وجود ندارد، اما این نشان دهنده این نیست که یک صفحه بالاتر از صفحه دیگر قرار می‌گیرد.

3. PPC (پرداخت برای هر کلیک) به شما کمک می‌کند رتبه بهتری کسب کنید

این یک تئوری توطئه است که برای مدت طولانی وجود داشته است. ایده این است که گوگل به وب سایت‌هایی که به آنها پول می‌پردازند با رتبه سئو بالاتر پاداش می‌دهد. این یک شایعه دائمی است که بسیاری ادعا می‌کنند با شواهد پشتیبانی می‌شود، اما گوگل در موضع خود ثابت می‌کند که هیچ ارتباطی بین پرداخت برای PPC و رتبه بندی SEO ارگانیک شما وجود ندارد.

آنها ادامه می‌دهند که سیستم‌هایی که صفحات PPC را از نظر کیفیت و ارتباط تجزیه و تحلیل می‌کنند، کاملاً جدا از الگوریتمی هستند که صفحات را برای جستجوی ارگانیک رتبه بندی می‌کند. با این حال، می‌توانید از داده‌های PPC برای بهبود رتبه بندی SEO خود استفاده کنید و بالعکس. هر دو مجموعه داده‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند که می‌توانند برای ایجاد تصویر کامل تری ترکیب شوند.

4. محتوای طولانی‌تر در رتبه بندی سئو بهتر عمل می‌کند

این یکی می‌تواند گیج کننده باشد. زیرا محتوای طولانی‌تر معمولاً در Google عملکرد بهتری دارد. اما، نه به این دلیل که طولانی است. به این دلیل است که به سؤالی که کاربر می‌پرسد با دقت بیشتری پاسخ می‌دهد. به عبارت دیگر، تجربه کاربری بهتر و مرتبط تری را فراهم می‌کند.

اما، اگر بتوانید همان سؤال را با همان عمق در نیمی از کلمات پاسخ دهید، ممکن است تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید. گوگل به تعداد کلمات بیشتر از داشتن محتوای واقعی در صفحه اهمیتی نمی‌دهد. صرفاً افزودن کلمات برای رسیدن به آستانه خیالی به رتبه بندی شما کمکی نمی‌کند.

5. گوگل به صورت خودکار محتوای شما را پیدا کرده و آن را رتبه‌بندی می‌کند

اگر منتظر صفحه‌ای هستید تا نتایج را ایجاد کند و به نظر می‌رسد کاری انجام نمی‌دهد، ممکن است گوگل آن را ایندکس نکرده باشد. Google به‌طور خودکار چیزی را پیدا نمی‌کند و فهرست‌بندی نمی‌کند، فقط به این دلیل که شما آن را آنلاین ارسال می‌کنید. از سوی دیگر، آن‌ها ممکن است محتوای شما را پیدا کرده باشند اما به هر دلیلی ارزش رتبه بندی را نداشته باشند.

به همین دلیل است که دسترسی به کنسول جستجوی Google شما بسیار مهم است. در آنجا می‌توانید تشخیص دهید که کدام صفحات در سایت شما ایندکس شده‌اند و کدام صفحات ایندکس نشده‌اند. همچنین دلایل ایندکس نشدن یک صفحه و کارهایی که می‌توانید برای رفع آن انجام دهید را خواهید دید. گاهی اوقات به همین سادگی است که از گوگل بخواهید آن را فهرست کند.

و گاهی اوقات، گوگل حتی باگ‌هایی دارد.

6. محتوای با کیفیت مهم نیست

همه ما به آن دسته از سایت‌هایی رفته‌ایم که مشخصاً برای رایانه و برای دستکاری رتبه‌بندی سئو نوشته شده‌اند. این گیج کننده است و دارای دسته‌ای از کلمات کلیدی است که به صورت تصادفی وارد آن می‌شوند. منطقی نیست و تشخیص اطلاعات واقعی دشوار است. صرفاً برای تلاش برای رتبه بندی وجود دارد.

گوگل این را دوست ندارد. با به‌روزرسانی‌های اخیر الگوریتم، «کیفیت» محتوای صفحه مهم‌تر از تعداد کلمات کلیدی است که می‌توانید روی آن قرار دهید. اگر وب سایت شما چنین صفحاتی دارد؛ وقت آن رسیده است که قبل از اینکه گوگل صفحه شما را به دلیل تلاش برای دستکاری در رتبه بندی سئو سرکوب کند، آنها را اصلاح کنید.

7. سئو فقط باید یک‌بار انجام شود

هنگام ساخت یک سایت، سئو برای عملکرد کلی آن بسیار مهم است. برای تنظیم چارچوبی برای موفقیت، از جمله عناوین سئو مناسب، توضیحات متا، قابلیت دسترسی و کدنویسی HTML/CSS، باید به درستی انجام شود. همچنین باید به سرعت بارگیری شود و یک تجربه کاربری عالی ارائه دهد.

اما این تنها آغاز است. همه چیز تغییر می‌کند و وب سایت شما باید ادامه یابد. شاید رقابت جدیدی وارد صحنه شده باشد، یا در مورد اینکه چه چیزی برای سئو سایت شما بهتر است و نیاز به به روز رسانی صفحات خود دارید، اطلاعات بیشتری کسب کرده باشید. در هر صورت، سئو یک فرآیند مداوم است و ثابت ماندن سریعترین راه برای پایین آمدن در رتبه بندی است.

این 7 افسانه سئو که تبدیل به باور غلطی شده‌اند را در این مقاله بیان کردیم. در مقالات بعدی راجع به باورهای غلط دیگری علاوه بر این 7 افسانه سئو صحبت خواهیم کرد.

 

پاسخ دهید