یادداشت

وردپرس 6.4 و دنیایی تازه

طراحی سایت

وردپرس 6.4 پس از مدتی که به‌عنوان نسخه آزمایشی در اختیار کاربران قرار گرفته بود، به صورت رسمی رونمایی شد. این نسخه از وردپرس تفاوت‌های قابل توجهی در مقایسه با ورژن‌های پیشین خود دارد. همانطور که می‌دانید، وردپرس اصلی‌ترین ابزار برای طراحی سایت است.

معرفی وردپرس 6.4

به وردپرس 6. 4 ” Shirley ” که به افتخار هنرمند مشهور جاز شرلی هورن نامگذاری شده است، سلام کنید. صدای متمایز و ارتباط خارق‌العاده‌اش با پیانو، او را به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین نوازندگان جاز نسل خود معرفی کرد. سفر هورن از صحنه جاز واشنگتن دی سی به صحنه بین المللی گواهی بر فداکاری و پشتکار اوست. تأثیر او بسیار فراتر از مرزهای جاز سنتی بود، مرزها را شکست و الهام بخش مخاطبان در سراسر جهان بود.

از سرعت آسان موسیقی شرلی هورن در حالی که از تمام پیشنهادات 6.4 استفاده می‌کنید لذت ببرید.

این آخرین نسخه وردپرس یک تم پیش‌فرض جدید و همه‌کاره و مجموعه‌ای از ارتقاها را معرفی می‌کند تا هر مرحله از سفر خلاقانه شما را تقویت کند. با بهبودهای بیشتر نوشتاری، محتوای خود را یکپارچه بسازید. راه‌های بیشتری برای زنده کردن دید خود و ساده‌سازی ویرایش سایت با ابزارهای پیشرفته کاوش کنید. چه در وردپرس تازه کار باشید و چه یک خالق با تجربه، «شرلی» چیزی برای شما دارد. انعطاف‌پذیری بی‌نظیر ساخت با بلوک‌ها را کشف کنید و اجازه دهید ایده‌هایتان به پرواز درآیند.

بسیاری از ویژگی‌ها و پیشرفت‌ها در وردپرس 6.4 در دسته «کوچک اما قدرتمند» قرار می‌گیرند. این به‌روزرسانی‌ها در کنار زیبایی تطبیق‌پذیر تم بیست و چهار، به سازندگان محتوا و توسعه‌دهندگان سایت کمک می‌کنند تا در زمان و تلاش خود صرفه‌جویی کنند و در عین حال تجربه‌ای با ارزش بالا و کم دردسر وردپرس را که دنیا انتظارش را دارد ارائه می‌کند.
همین امروز وردپرس 6.4 را دانلود کنید

چه چیزی در وردپرس 6.4 است؟

قالب 2024 را ببینید

قالب 2024 وردپرسویرایش سایت را در بهترین حالت خود با Twenty Twenty Four تجربه کنید. این تم پیش‌فرض چند وجهی جدید به طور متفکرانه با سه مورد استفاده متمایز در ذهن ساخته شده است، از نویسندگان و هنرمندان گرفته تا کارآفرینان. با مجموعه گسترده‌ای از بیش از 35 الگو و الگو در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنید و با چند ترفند دنیایی از امکانات خلاقانه را باز کنید. انعطاف‌پذیری قابل توجه Twenty Twenty-Four، تناسب ایده‌آل را برای تقریباً هر نوع سایتی تضمین می‌کند. آن را در این دمو بررسی کنید.
اسکرین شات‌های برش‌خورده از موضوع بیست و چهار، موارد استفاده متنوع آن را برای عکاسان؛ وبلاگ‌نویسان و مشاغل کوچک نشان می‌دهد.

اجازه دهید نوشتار شما جریان داشته باشد

پیشرفت‌های جدید تضمین می‌کنند که مسیر تولید محتوای شما روان است. میانبرهای صفحه کلید جدید را در نمای فهرست پیدا کنید، ادغام فهرست هوشمندتر؛ و کنترل پیشرفته بر تنظیمات پیوند. یک تجربه نوار ابزار منسجم برای بلوک‌های ناوبری، فهرست و نقل قول به شما امکان می‌دهد تا با گزینه‌های ابزار مورد نیاز خود به طور موثر کار کنید.
تصویری از یک بلوک نقل قول که نوار ابزار بهبودیافته آن را نشان می‌دهد و متن «É tudes هزاران ساعت کار ما را ذخیره کرده است و بینش‌هایی را باز می‌کند که هرگز فکر نمی‌کردیم ممکن باشد».

پالت فرمان به تازگی بهتر شده است

Command Palette برای اولین بار در وردپرس 3.6 معرفی شد، ابزاری قدرتمند برای یافتن سریع آنچه نیاز دارید، انجام کارها و سرعت بخشیدن به گردش کار ساختمان شما. از طراحی تازه و دستورات جدید برای انجام اقدامات خاص بلوک در این نسخه لذت ببرید.
اسکرین شات از UI تازه سازی شده Command Palette. یک نوار جستجو با کلمات “جستجوی دستورات” و انواع میانبرهای فهرست شده در زیر، از جمله “افزودن صفحه جدید”، “پیش نمایش در یک برگه جدید” و “الگوها” را نمایش می‌دهد.

الگوها را دسته‌بندی و فیلتر کنید

الگوها یک راه عالی برای استفاده از پتانسیل بلوک‌ها و ساده کردن فرآیند ساخت سایت شما هستند؛ وردپرس 6.4 به شما امکان می‌دهد آنها را با دسته بندی‌های سفارشی سازماندهی کنید. بعلاوه، فیلترهای پیشرفته جدید در بخش الگوهای درج کننده، یافتن همه الگوهای شما را شهودی‌تر می‌کند.
تصویری از نمای الگوهای ویرایشگر سایت که فهرستی از الگوها را با دسته‌های سفارشی نشان می‌دهد، مانند الگوهای «درباره»، «بنرها» و «تماس برای اقدام».
با ابزارهای طراحی بیشتر خلاق شوید

با مجموعه گسترده‌ای از ابزارهای طراحی، چیدمان‌های زیبا و کاربردی بسازید. با تصاویر پس‌زمینه در بلوک‌های گروهی برای طراحی‌های منحصربه‌فرد بازی کنید و ابعاد تصویر را مطابق با نسبت‌های مکان‌نما حفظ کنید. آیا می‌خواهید دکمه‌هایی را به بلوک ناوبری خود اضافه کنید؟ اکنون می‌توانید بدون خط کد این کار را به راحتی انجام دهید.

تصاویر خود را برجسته کنید

عملکرد لایت باکس را فعال کنید تا بازدیدکنندگان سایت شما از تصاویر تمام صفحه و تعاملی با کلیک لذت ببرند. برای سفارشی کردن تجربه مشاهده، آن را به صورت جهانی یا روی تصاویر خاص اعمال کنید.
عکس تزیینی از سازه ساختمانی مثلثی با نماد “برای گسترش کلیک کنید” در گوشه بالا سمت راست.

تغییر نام بلوک‌های گروه

نام‌های سفارشی را برای بلوک‌های گروه تنظیم کنید تا به راحتی قسمت‌های محتوای خود را سازماندهی و متمایز کنید. این نام‌ها در نمای فهرست قابل مشاهده خواهند بود.
اسکرین شات از ابزار List View. این یک بلوک گروهی را نشان می‌دهد که به «منطقه قهرمان» تغییر نام داده و بلوک‌های گروه داخلی نیز با نام‌های سفارشی، مانند «محتوا»، «تصاویر» و «تماس برای اقدام» وجود دارد.

پیش نمایش تصاویر در نمای فهرست

پیش‌نمایش‌های جدید برای بلوک‌های گالری و تصویر در نمای فهرست به شما این امکان را می‌دهد که در یک نگاه تصاویر موجود در محتوای خود را تجسم کرده و مکان‌یابی کنید.
اسکرین شات ابزار List View که پیش نمایش‌های جدید تصویر را برای بلوک‌های Image و Gallery نشان می‌دهد.
الگوهای نشستن را به اشتراک بگذارید

es

آیا نیاز به استفاده از الگوهای سفارشی خود در سایت دیگری دارید؟ آنها را به‌عنوان فایل‌های JSON از نمای الگوهای ویرایشگر سایت وارد و صادر کنید.
تصویری که گزینه «وارد کردن الگو از فایل‌های JSON» را از نمای الگوهای ویرایشگر سایت نشان می‌دهد.

معرفی Block Hooks

Block Hooks به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا بلوک‌های پویا را به‌طور خودکار در مکان‌های محتوایی خاص وارد کنند؛ و توسعه‌پذیری تم‌های بلوک را از طریق افزونه‌ها غنی‌تر می‌کند. در حالی که این ویژگی به‌عنوان یک ابزار توسعه‌دهنده در نظر گرفته می‌شود، برای احترام به ترجیحات شما طراحی شده است و به شما کنترل کامل برای اضافه کردن، حذف و سفارشی کردن بلوک‌های درج خودکار به نیازهای شما می‌دهد.
اسکرین شات برش خورده یک سبد خرید کوچک (در یک دایره نقطه‌دار قرمز) را نشان می‌دهد که توسط Block Hooks در منوی پیمایش قرار داده شده است.

عملکرد برنده است

این نسخه شامل بیش از 100 به‌روزرسانی مرتبط با عملکرد برای تجربه سریع‌تر و کارآمدتر است. پیشرفت‌های قابل‌توجه بر عملکرد بارگذاری قالب برای مضامین (از جمله بیست و بیست و چهار)، استفاده از استراتژی‌های بارگذاری اسکریپت “به تعویق انداختن” و “ناهمگام” در هسته، بلوک‌ها و تم‌ها؛ و بهینه‌سازی گزینه‌های بارگذاری شده خودکار تمرکز دارند.

نکات قابل دسترسی

هر نسخه متعهد است که وردپرس را برای همه در دسترس قرار دهد؛ وردپرس جدید چندین بهبود فهرست لیست و پشتیبانی از برچسب آریا را برای بلوک ناوبری، از جمله دیگر نکات برجسته، به ارمغان می‌آورد. رابط کاربری ادمین شامل پیشرفت‌هایی برای قرار دادن دکمه‌ها، زمینه آیتم‌های منو “افزودن جدید” و پیام‌های گفتاری Site Health است. درباره همه به‌روزرسانی‌هایی که با هدف بهبود دسترسی انجام می‌شوند، بیشتر بیاموزید.

سایر یادداشت‌های مورد علاقه

PHP 8. 1 یا 8. 2 برای استفاده با وردپرس 6. 4 توصیه می‌شود. جزئیات عمیق در مورد پشتیبانی PHP را در این پست بیابید.
وردپرس 6. 4 صفحات پیوست را برای نصب‌های جدید غیرفعال می‌کند.

درباره WordPress 6.4 بیشتر بدانید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیشرفت‌ها و ویژگی‌های این نسخه، صفحه جدید وردپرس 6.4 را بررسی کنید.

آموزش وردپرس را برای ویدیوهای آموزش سریع، کارگاه‌های آنلاین و سایر منابع رایگان کاوش کنید تا دانش و مهارت‌های وردپرس خود را ارتقا دهید.

اگر به دنبال نکات فنی دقیق در مورد تغییرات جدید هستید، راهنمای فیلد WordPress 6.4 برای شما مناسب است. فراموش نکنید که در وبلاگ توسعه‌دهنده مشترک شوید تا از آخرین به‌روزرسانی‌های توسعه، آموزش‌ها و موارد دیگر مطلع شوید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نصب، اصلاحات و تغییرات فایل، به یادداشت‌های انتشار نسخه 6.4 مراجعه کنید.

تیم انتشار 6.4

نسخه وردپرس 6.4 از یک تیم به شما ارائه می‌شود تا از صداهای مختلف در پروژه منبع باز وردپرس استقبال و توانمندسازی کنید.

تیم وردپرس 6.4عضویت در تیم هماهنگی انتشار نسخه 6.4 به من این امکان را داد که از نزدیک روند انتشار پیچیده را مشاهده کنم، جایی که هر جزئیات، مهم نیست که چقدر جزئی، به دقت مورد توجه قرار می‌گیرد – با در نظر گرفتن عوامل مختلفی مانند عملکرد و سازگاری با عقب. هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد، اما من احساس خوشبختی می‌کنم که این شانس را داشتم که در وردپرس 6.4 مشارکت کنم.

طی چند هفته، تیم انتشار 6. 4 با رهبری کار جمعی، پیوند دادن ایده‌ها و حذف موانع، انتشار را در مسیر خود نگه داشت و به جلو حرکت کرد.

بیش از 60 زبان محلی از جمله زبان فارسی، 90 درصد یا بیشتر از وردپرس 6.4 را به زبان خود ترجمه کرده‌اند. مترجمان انجمن سخت کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که ترجمه‌های بیشتری در راه است. از همه کسانی که کمک می‌کنند وردپرس به 200 زبان در دسترس باشد، سپاسگزاریم.

در نهایت از داوطلبانی که با پاسخ دادن به سؤالات کاربران وردپرس در سراسر جهان در انجمن‌های پشتیبانی مشارکت می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

شرکت در وردپرس به کدنویسی محدود نمی‌شود. اگر مشارکت برای شما جذاب است، یادگیری بیشتر و مشارکت آسان است. تیم‌هایی را که برای ساخت وردپرس گرد هم می‌آیند، کشف کنید و از این ابزار تعاملی برای کمک به تصمیم‌گیری مناسب برای شما استفاده کنید.

با نگاه به آینده

در طول دو دهه گذشته؛ وردپرس چشم انداز انتشارات دیجیتال را متحول کرده است و هر کسی را برای ایجاد و اشتراک گذاری، از داستان‌های شخصی دست ساز گرفته تا جنبش‌های در حال تغییر جهان، قدرت داده است.

حال و آینده وردپرس فرصت‌های هیجان انگیزی را برای همه، سازندگان و شرکت‌ها به طور یکسان فراهم می‌کند. کار اساسی برای فاز 3 نقشه راه، با تلاش‌ها بر تقویت همکاری بلادرنگ و ساده‌سازی جریان‌های انتشار برای بهبود نحوه همکاری سازندگان و تیم‌ها در وردپرس، ادامه دارد.

پاسخ دهید