یادداشت

قیمت طراحی سایت

طراحی سایت

قیمت طراحی سایت مانند هزینه بسیاری از خدمات (و حتی محصولات) دیگر در جامعه ما، مبهم است! شرکت یادگار درخشان آریا در راستای شفافیت عملکرد خود، نسبت به ارائه هزینه راه‌اندازی یا توسعه وب‌سایت‌های اینترنتی اقدام می‌کند.

آیتم‌های هزینه‌ای وب‌سایت اینترنتی

اگر می‌خواهید یک سایت اینترنتی را از ابتدا راه‌اندازی کنید، باید در نظر داشته باشید که این عملیات، چند آیتم هزینه جداگانه دارد که به هر کدام می‌پردازیم.

ثبت دامین (دامنه اینترنتی)

هزینه دامین اینترنتی

اولین و مهمترین آیتم یک سایت اینترنتی، نشانی آن یا دامنه یا دامین آن است. تا دهه پیش، استفاده از دامنه ir چندان مرسوم نبود، اما اکنون به دلایل گوناگون، به تمامی مشتریان خود استفاده از این دامنه را پیشنهاد می‌کنیم.

ثبت دامنه به نام خودتان

شما می‌توانید با ایجاد یک حساب کاربری در سایت NIC.IR دامنه مورد نظر را به نام خودتان یا شرکت‌تان به ثبت برسانید. در حالی که به دلیل تحریم‌های سیاسی و اقتصادی، امکان ثبت دامنه‌های بین‌المللی به نام شما (و حتی به لوکیشن ایران) وجود ندارد.

هزینه بسیار پایین‌تر

در سال 1402، هزینه ثبت دامین‌های بین‌المللی نظیر com، net و … مبلغ 650 هزارتومان (برای یک سال) است. شما می‌توانید یک دامنه ir را به مدت پنج سال و با هزینه حدود 120 هزارتومان به ثبت برسانید.

اجاره فضا (هاستینگ)

هزینه هاستینگ اینترنتی

با ثبت دامنه اینترنتی، این نشانی به مدت مشخصی در اجاره شما خواهد بود؛ اما برای آنکه وب‌سایت خود را بارگذاری کنید، نیاز به یک فضای اختصاصی در شبکه اینترنت دارید. به این فضا، هاستینگ گفته می‌شود.

هاست ویندوز یا لینوکس

در صورتی که وب‌سایت شما به زبان ASP.NET برنامه‌نویسی شده، به هاست ویندوز نیاز دارید؛ در غیر این صورت، برای سایت‌های Php هاست لینوکس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

شایان ذکر است هزینه هاست لینوکس به دلیل استفاده از سیستم عامل رایگان و به تبع آن، افزونه‌های رایگان، بسیار کمتر از هاست ویندوز است.

هاست ایران یا اروپا

گزینه دیگری که لازم است نسبت به انتخاب آن تصمیم‌گیری نمایید، لوکیشن هاست شماست. در صورتی که سایت شما تجارت بین‌المللی انجام می‌دهد و نمی‌خواهید مشتریان شما متوجه شوند که از کشور ایران هستید، پیشنهاد می‌کنیم هاست اروپا را برای سایت خود بگیرید. در غیر این صورت، هاست ایران، هم از نظر اقتصادی و هم سرعت لود برای کاربران داخلی، بسیار به‌صرفه‌تر است.

میزان فضا و پهنای باند

برای یک سایت شرکتی، معمولاً فضای 1 گیگابایت را پیشنهاد می‌کنیم. پهنای باندی که به تناسب این فضا به شما داده می‌شود، معمولاً بیش از نیاز و ترافیکی است که روی سایت شما وجود دارد.

همچنین بیشتر شرکت‌های ارائه‌کننده دامنه و هاست، امکان سویچ هاستینگ شما را به فضای بالاتر (در صورت پرشدن ظرفیت آن) دارند.

هزینه هاست لینوکس 1 گیگابایت ایران در سال 1402 سالانه 800 هزارتومان است.

طراحی وب‌سایت

هزینه طراحی وب‌سایت

هزینه اصلی شما، مربوط به طراحی وب‌سایت است. به تناسب اینکه سایت شما از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می‌کند یا از ابتدا کدنویسی می‌شود، هزینه آن بسیار متفاوت خواهد بود.

پیشنهاد ما این است که اگر وب‌سایت شما صرفاً برای معرفی مجموعه‌تان است، از سیستم‌های آماده مدیریت محتوا نظیر وردپرس استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید، می‌توانید از فروشگاه‌سازهایی نظیر ووکامرس بهره بگیرید.

هر دو سیستم‌های فوق، به صورت رایگان و بدون نیاز به لایسنس، در اختیار شما قرار دارند. کافی است دانش فنی مربوطه را داشته باشید. اما در صورتی که بخواهید یک شرکت طراحی وب، برای شما کار نصب وردپرس، نصب قالب و شخصی‌سازی آن را انجام دهد، هزینه آن از 3 میلیون تومان شروع خواهد شد و تا نهایت 10 میلیون تومان، ادامه خواهد داشت.

اگر می‌خواهید قیمت طراحی سایت خود را دقیق‌تر بدانید، با همکاران ما در شرکت یادگار درخشان آریا تماس بگیرید.

پاسخ دهید